Odblaskowa szkoła 15 czerwca 2015

ODBLASKOWY  WIELKI  FINAŁ –  NOŚ ODBLASKI I DOŁĄCZ DO NAS!

Od wielu lat mławska policja, wspierana przez samorządy lokalne oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie rozdaje dzieciom  elementy odblaskowe, ucząc  je bezpiecznych zachować w drodze do szkoły i domu.  Projekt „Odblaskowa Szkoła…” miał na celu promowanie noszenia elementów odblaskowych przez najmłodszych pieszych oraz edukację w zakresie  bezpieczeństwa na drodze.  Akcja trwała od października do końca marca. W tym czasie, w każdej z placówek, policjanci przeprowadzali tzw. odblaskowe misje kontrolne, sprawdzając  czy dzieci  stosują się do zasad bezpieczeństwa na drodze i noszą  odblaski.

Uroczysty finał akcji odbędzie się już w poniedziałek, 15 maja  o godz. 10:30 w Mławskiej Hali Sportowej. Tego dnia poznamy wszystkich laureatów konkursu w kilku kategoriach, m.in.: Odblaskowa Szkoła, Odblaskowy Uczeń. Organizatorzy zaplanowali wiele niespodzianek i atrakcji, służących bezpieczeństwu dzieci.

Organizatorem Konkursu Odblaskowa Szkoła oraz Wielkiego Finału jest  Starosta Mławski, Burmistrza Miasta Mława oraz  Komendant  Powiatowy  Policji w Mławie. Patronat nad akcją objął  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie a konkursowi plastycznemu patronował Miejski Dom Kultury w Mławie.