Trenuj Pickleball w Mławie. Startują nowe bezpłatne zajęcia dla mieszkańców

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mławy do wzięcia udziału w nowych bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach Mławskiego Poruszenia. Tym razem będzie to Pickleball, czyli dynamiczna mieszanka tenisa, badmintona i tenisa stołowego, która podbija serca graczy na całym świecie.

Kiedy i gdzie?

19 maja niedziela godzina 09:30 Mławska Hala Sportowa ul. Piłsudskiego 33a, Mława

Obowiązują zapisy, tel.: 23 652 00 27.

Co to jest pickleball?

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, tenisa stołowego i badmintona. Na pierwszy rzut oka przypomina pierwszą dyscyplinę, jednak pole gry jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Gracze używają krótkich kompozytowych rakietek, a prędkość plastikowej piłki w grze jest dużo wolniejsza. Z tego powodu pickleball jest grą odpowiednią dla osób w każdym wieku i bardzo łatwą do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi.

Krótkie odległości, żeby dobiec do piłki sprawiają, że w trakcie rozgrywek o zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale strategia i opanowanie, dlatego 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.