Puchar Mistrzów zdobył zespół z Wielkopolski

Dobiegła końca pierwsza edycja Pucharu Mistrzów, imprezy skierowanej do amatorów siatkarzy z całego kraju. Turniej finałowy odbył się w sobotę 21 stycznia w Mławskiej Hali Sportowej. Główne trofeum zgarnęli gracze MMM Service Huragany z Poznania, którzy w finale po tie breaku pokonali żuromiński Dre-Mar.

Zmagania w Pucharze Mistrzów były podzielone na dwa etapy. Najpierw rozegrano eliminacje makroregionalne, które posłużyły organizatorom do rozstawienia poszczególnych zespołów. Prawo startu w finałach mieli wszyscy uczestnicy, ale ostatecznie skorzystało z niego 17 drużyn. Pierwsza runda rozgrywana była w grupach, z których po dwie najlepsze ekipy awansowały do ćwierćfinałów.

W “mławskiej” grupie doszło do pojedynku derbowego, w którym niespodziewanie Technokabel Szreńsk pokonał w dwóch setach lidera czwartej ligi mazowieckiej, Zawkrze. To zwycięstwo otworzyło podopiecznym Krzysztofa Kaliszewskiego drogę do 1/8 finału. Niewiele zabrakło by szreńszczanie uczynili to wygrywając grupę, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce tuż za Gminą Bobrowniki. Mławianom, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji pozostała walka o miejsca 9-12. Prawo gry w ćwierćfinale wywalczył także rywalizujący w grupie drugiej Dre-Mar Żuromin.

Ci ostatni okazali się jedną z rewelacji całych rozgrywek, docierając aż do finału. W nim Dre-Mar po tie breaku uległ poznańskim Huraganom. Wcześniej żurominianie pokonywali na swojej drodze Iskrę Warszawa (2:0) oraz Żbik Nasielsk (2:0). Duża w tym zasługa wybranego najlepszym przyjmującym, Mikołaja Rochny.

Technokabel Szreńsk po porażce 0:2 w 1/8 finału ze Żbikiem Nasielsk, zajął ostatecznie piątą lokatę. Ostatni z naszych przedstawicieli, mławskie Zawkrze po wygranej 2:0 z Ełkiem, uplasował się na miejscach w przedziale 9-12.

Zwycięzca sobotnich zmagań otrzymał 1500 zł. Nagrody finansowe za miejsca drugie i trzecie wyniosły odpowiednio 800 i 400 zł. Dodatkowo vouchery na sprzęt sportowy otrzymała najlepsza „szóstka” turnieju oraz jego MVP.

Ćwierćfinały

Gmina Bobrowniki – Jamar Tygrysy Krzepice 1:2, Technokabel Szreńsk – Żbik Nasielsk 0:2, MMM Service Huragany – NeoBrand Białystok 2:0, Dre-Mar Zuromin – Iskra Warszawa 2:0.

Półfinały

Jamar Tygrysy Krzepice – MMM Service Huragany 0:2, Dre-Mar Żuromin – Żbik Nasielsk 2:0.