MŁAWIANKA ZDOBYWA PUCHAR STAROSTY MŁAWSKIEGO

Osiem zespołów zawitało do Mławy by uczestniczyć w Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Mławskiego, który rozegrano w weekend w Mławskiej Hali Sportowej. Zwyciężyli gracze gospodarzy Mławianki Mława Oldboy którzy w finale pokonali zespół z Rypina.

Zmagania oldbojów wpisały się na stałe do kalendarza imprez organizowanych na początku każdego roku przez Mławską Halę Sportową. W tegorocznej edycji wzięły udział oprócz ekipy gospodarzy Mławianki, drużyny Włókniarza Konstantynów Łódzki, Śląska Wrocław, Team Ostrołęka, MKS-u Przasnysz, Oldboys Żuromin, Oldboy Baboszewo oraz Lecha Rypin.

Personalnie, bardzo dobrze na papierze wyglądał zespół z Wrocławia. W barwach Śląska zagrali m.in. występujący jeszcze do niedawna na boiskach Ekstraklasy, Radosław Jasiński oraz Tomasz Moskal. Początek ekipa z Dolnego Śląska miała jednak słaby remis z drużyną Ostrołęki 1:1 oraz porażka z drużyną z Żuromina 2:4 stawiała graczy Śląska pod ścianą, jednak wygrana w ostatnim pojedynku z MKS Przasnysz 4:3 dała upragniony półfinał z drugiego miejsca w grupie. W półfinale gracze z Wrocławia nie dali rady Mławiance i ulegli 1:4, także w meczu o trzecie miejsce ulegli ekipie z Żuromina przegrywając 4:1 kończąc turniej na 4 pozycji.

Jeśli chodzi o obrońców tytułu z przed roku, gracze Mławianka Mława Oldboy  pokonali w fazie grupowej Lecha Rypin 6:2, oraz Włókniarza Konstantynów Łódzki 5:0, niespodziewanie Mławianie w ostatnim meczu ulegli ekipie z Baboszewa 1:2. Z pierwszego miejsca w grupie gracze Wiktora Pełkowskiego w półfinale trafili na graczy Śląska Wrocław których pewnie pokonali 4:1. W finale Mławianie po zaciętej walce zwyciężyli 2:1 Lecha Rypin zdobywając po raz kolejny Puchar Starosty Mławskiego.

Indywidualne wyróżnienia

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Paweł Kukowski  z Lecha Rypin, a bramkarzem – Adam Grochocki z Oldboys Żuromin. Koronę króla strzelców zgarnął, dzięki 9 bramkom, Mariusz Walczak z Mławianki. Tomasz Wilczyński ze Śląska Wrocław był z kolei najstarszym graczem imprezy.

Wyniki Grupa A

ŚLĄSK WROCŁAW – TEAM OSTROŁĘKA 1:1

OLDBOYS ŻUROMIN – MKS PRZASNYSZ 3:1

TEAM OSTROŁEKA – MKS PRZASNYSZ 0:1

ŚLĄSK WROCŁAW – OLDBOYS ŻUROMIN 2:4

MKS PRZASNYSZ – ŚLĄSK WROCŁAW 3:4

OLDBOYS ŻUROMIN – TEAM OSTROŁĘKA 5:0

Wyniki Grupa B

MŁAWIANKA – LECH RYPIN 6:2

WŁÓKNIARZ KONST. ŁÓDZKI – OLDBOY BABOSZEWO 2:2

LECH RYPIN – OLDBOY BABOSZEWO 3:1

MŁAWIANKA – WŁÓKNIARZ KONST. ŁÓDZKI 5:0

OLDBOY BABOSZEWO – MŁAWIANKA 2:1

WŁÓKNIARZ KONST. ŁÓDZKI – LECH RYPIN 3:4

Faza półfinałowa:

OLDBOYS ŻUROMIN – LECH RYPIN 1:4

MŁAWIANKA – ŚLĄSK WROCŁAW 4:1

Mecz o 7 miejsce

TEAM OSTROŁĘKĄ – WŁÓKNIARZ KONST. ŁÓDZKI 4:3

Mecz o 5 miejsce

MKS PRZASNYSZ – OLDBOY BABOSZEWO 0:0 KARNE 2:3

Mecz o 3 miejsce

ŚLĄŚK WROCŁAW – OLDBOY ŻUROMIN 1:4

Finał

MŁAWIANKA – LECH RYPIN 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. MŁAWIANKA, 2. LECH RYPIN, 3. OLDBOYS ŻUROMIN, 4. ŚLĄSK WROCŁAW, 5. OLDBOY BABOSZEWO, 6. MKS PRZASNYSZ, 7. TEAM OSTROŁĘKA, 8. WŁÓKNIARZ KONST. ŁÓDZKI