Uczcili pamięć legendy

W sobotę 15 lutego 2020 roku na Mławskiej Hali Sportowej odbył się turniej ku pamięci jednego z najlepszych koszykarzy NBA- Kobego Bryanta który zginął w katastrofie śmigłowca 26 stycznia.

Turniej odbył się w systemie 3×3. Swój udział zgłosiło dwanaście ekip z całego kraju oraz jedna drużyna z Kaliningradu. Mławę reprezentowały dwa zespoły: Młajami (Michał Kalinowski, Bartosz Tyszka, Łukasz Zakrzewski, Cezary Sztanga) oraz Old Dragons (Arkadiusz Merchel, Radosław Strzelec, Michał Chlastosz, Łukasz Babut).

W rozgrywkach grupowych obie drużyny poradziły sobie bardzo dobrze. Z kompletem zwyciestw do ćwierćfinału awansowało Młajami natomiast z jedną porażką z grupy D do ćwierćfinału przeszli zawodnicy Old Dragons. 

Niestety w ćwierćfinale musieli uznać wyższość przeciwników. Młajami przegrało z rosyjskim MOST Junior 10:8 natomiast Hutnik Warszawa rozprawił się z Old Dragons 21:6 kończąc mecz przed czasem. 

Mławskie zespoły spotkały się miedzy sobą w walce o siódmą lokatę. Rzutem na zwycięstwo w dogrywce popisał sie Cezary Sztanga i to Młajami triumofowało 13:11.

W finale po raz pierwszy nie znalazł się warszawski Hutnik który zajął w turnieju trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna z Elbąga – Wesoły Basket która pokonała drużynę z Torunia o nazwie Toronto 21:13. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Szuszkiewicz z drużyny Wesoły Basket.

Zawodnicy Młajami na pocieszenie zdobyli pozostałe nagrody indywidualne w konkursach. Za trzy zwyciężył Łukasz Zakrzewski natomiast w rzutach osobistych najlepszy okazał się Bartosz Tyszka.

Inicjatorem i organizatorem turnieju był Krzysztof Ćwik wraz z Mławską Halą Sportową.