IX kolejka KORMEZ Mławska Liga Koszykówki

Dziewiątą serię spotkań Kormez Mławskiej Ligi Koszykówki zdominowały dwa wydarzenia. Jakub Walczak uzbierał pierwszy w historii imprezy triple-double, a broniący tytułu mistrzowskiego reprezentanci MOSiR-u Ciechanów rozbili z łatwością głównego konkurenta w rywalizacji o prymat, Wuja Squad. W ten sposób są już blisko powtórzenia sukcesu sprzed roku.

Od początku rywalizacji z Dragons, występujący w barwach WML Squad Walczak był aktywny. Nie próżnował zarówno w ofensywie, jak i w obronie. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania – aż w trzech rubrykach statystycznych pojawiła się dwucyfrowa wartość. Do szesnastu punktów dołożył dziesięć asyst i tyle samo przechwytów. Nie można zapomnieć także o dziewięciu zbiórkach i dwóch blokach.

Występ wręcz perfekcyjny przełożył się na wynik zespołu. „Smoki” poległy wysoko, a oprócz Walczaka wśród zwycięzców warto wyróżnić Przemysława Łęczka (20 punktów, 9 zbiórek), Dominika Jasińskiego (14 punktów, 5 zbiórek i 5 przechwytów) i Marcina Morawskiego (9 punktów).

W meczu o mistrzostwo Wuja Squad okazał się bezradny wobec wyjątkowo szczelnej defensywy Ciechanowa. W pewnym momencie rywalizacji przez sześć i pół minut nie potrafili zdobyć punktów z gry. Po pierwszej kwarcie przegrywali już 4:11, by ostatecznie ulec różnicą osiemnastu oczek.

Takie rozstrzygnięcie sprawia, że ciechanowianie mogą już przyjmować gratulacje za drugi z rzędu ligowy triumf. Raczej trudno przypuszczać, żeby w ostatniej serii ulegli mławskim „Smokom”. Szczególnie jak w takiej formie znajduje się zdobywca osiemnastu oczek Artur Nałęcz.

Premierową wygraną w sezonie zanotowali reprezentanci I LO. O zwycięstwie nad Dream Team Działdowo przesądziły głównie udane akcje Artura Czerwińskiego i Michała Rzeplińskiego. Grający trener „ogólniaka” do tuzina oczek dołożył siedem zbiórek, siedem przechwytów i cztery asysty.

Wyniki:

DREAM TEAM DZIAŁDOWO – I LO MŁAWA 45:48 [8:12],[10:11], [9:13],[18:12]
WML SQUAD – DRAGONS MŁAWA 63:36 [14:7], [19:8], [11:14], [19:7]
MOSiR CIECHANÓW – WUJA SQUAD 51:33 [10:4], [16:7], [12:9], [13:13]
Zaległe spotkanie I LO Mława – Dragons Mława zostanie rozegrane w dniu 7 marca o godzinie 19:00 w Mławskiej Hali Sportowej