I kolejka Mławskiej Ligi Koszykówki sezonu 2020/21

W środę 14 października w Mławskiej Hali Sportowej została rozegrana pierwsza kolejka Mławskiej Ligi Koszykówki. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się ze sobą zawodnicy WML SQUAD oraz NNI Basket. To właśnie zawodnicy z Mławy zaprezentowali znacząco lepszy poziom koszykówki, wygrali każdą kwartę co w rozrachunku doprowadziło do pewnej wygranej 59:35. Najwięcej punktów w drużynie WMLu rzucił Krzysztof Ćwik – 14 oraz Łukasz Zakrzewski -13 a w drużynie NNi Basket najskuteczniejszy okazał się Michał Grzebski – 11 pkt

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Mejdej Boyz oraz  Novi Działdowo. Choć po pierwszych dwóch kwartach zawodnicy z Działdowa nieznacznie prowadzili w spotkaniu 15:18 to ostatecznie bardzo dobra gra w obronie jak i ataku oraz celne rzuty Krzysztofa Łasiewickiego który zdobył 23 punkty zapewniły drużynie Mejdej Boyz zwycięstwo 51:33. W drużynie z Działdowa największą ilość punktów zdobył Wiktor Nowakowski – 15

W ostatnim meczu kolejki spotkały się zespoły Kontry Przasnysz oraz faworyci spotkania oraz mistrzowie poprzedniego sezonu drużyna MOSiR Ciechanów. Od samego początku pewna gra, skuteczny atak oraz solidna obrona zapewniła zawodnikom z Przasnysza kilkupunktowe prowadzenie które jak się okazało zostało doprowadzone do ostatniej syreny spotkania i to właśnie zawodnicy Kontry Przasnysz wygrali wynikiem 48:37. Najwięcej punktów dla drużyny z Przasnysza rzucił Zdzisław Zyskowski w ilości 14 pkt a dla drużyny z Ciechanowa Artur Dobrzyński – 9 pkt.

Nagrodzono także drużyny z poprzedniego sezonu wcześniej zakończonego ze względu na pandemię korona wirusa