V Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Mławianki

Za nami piąta edycja mikołajkowego turnieju piłki nożnej seniorów. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów. Po końcowy sukces na Mławskiej Hali Sportowej sięgnęła Mławianka, choć w meczach grupowych nie uniknęła wpadki. Przegrana z La Cositas nie miała jednak większego znaczenie dla losów podopiecznych Piotra Rzepki.

Mławianka z głównym trofeum

Wyszła z grupy na pierwszym miejscu – Mławianka finiszowała jako druga. Jednak półfinał okazał się przeszkodą nie do przejścia dla „młodzieży”. Polegli z Pytonami (zespół złożony głównie z wychowanków bieżuńskiej Wkry). Za to Mławianka rozkręciła się na dobre. Na początek rundy pucharowej ograła Body Club – pierwsze skrzypce w turnieju w szeregach rywali grał Jakub Rutkowski (wychowanek Mławianki, obecnie reprezentant Legii Warszawa). Natomiast w finale pokonała 2:0 Pytonów.

 

Oba gole zdobył niezawodny Maciej Rogalski. W sumie zaliczył w turnieju aż dziesięć trafień. Po koronę króla strzelców sięgnął bez większego trudu. Kolejni zawodnicy w zestawieniu strzelców mogli się pochwalić sześcioma (Kamil Skolmowski z Pytonów) i pięcioma (Jakub Rutkowski) bramkami.

Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Michał Michalak (Mławianka). Z kolei tytuł MVP czyli zawodnika numer jeden imprezy przypadł w udziale Bartłomiejowi Śmigrodzkiemu (Pytony).

Końcowa klasyfikacja: 1. Mławianka Mława, 2. Pytony, 3. La Cositas, 4. Body Club, 5-10. Tamka Dzierzgowo, Korona Szydłowo, Joker Mława, Stelmański Smalec I Sierpc, Stelmański Smalec II Sierpc.