TS Relaks oraz Dre Mar Żuromin zagrają w finale PLAS

Dre-Mar Żuromin oraz Relaks Mława zagrają w piątek 12 maja w finale Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki.

W rozegranych 10 maja rewanżowych spotkaniach półfinałowych Relaks przegrał 2:3 z De Luxe Teamem, jednak zaliczka z pierwszego pojedynku zadecydowała o awansie wielokrotnych mistrzów ligi.

O wiele więcej emocji dostarczyła rywalizacja Dre-Maru z mławską Trójką. Obrońcy tytułu zostali postawieni pod ścianą przegrywają w pierwszym meczu 2:3. Początek wczorajszej gry również nie był najlepszy w ich wykonaniu, Trójka prowadziła już 2:0 i w trzecim secie miała w górzę piłkę meczową. Żurominianie ją obronili, a chwilę później sami zakończyli seta. W kolejnych siatkarze Marcina Błaszkiewicza grali jak natchnieni doprowadzając najpierw do remisu, a następnie wygrywając tie-break. Taki scenariusz oznaczał, że finalistę wyłoni „złoty set”. Trójka prowadziła w nim 14:12, ale ostatecznie to Dre-Mar zwyciężył 16:14.

Piątą lokatę wywalczył Tehchnokabel Szreńsk, który po raz drugi pokonał Kurier Kozłowo. W piątek 12 maja w Mławskiej Hali Sportowej rozegrane zostaną ostatnie pojedynki. O godzinie 17.00 w meczu o trzecie miejsce Trójka zagra z De Luxe Teamem, a dwie godziny później na parkiet wybiegną finaliści tegorocznych rozrywek – Relaks Mława i Dre-Mar Żuromin.

DRE MAR ŻUROMIN – TRÓJKA MŁAWA 4:2 (19:25), (22:25), (27:25), (25:20), (15:11), (16:14)

PIERWSZY MECZ: 3:2 DLA TRÓJKA MŁAWA

AWANS: DRE MAR ŻUROMIN

TS RELAKS MŁAWA – DE LUXE TEAM 2:3 (19:25), (25:21), (25:27), (25:17), (10:15)

PIERWSZY MECZ: 1:3 DLA TS RELAKS

AWANS: TS RELAKS MŁAWA

MECZ O MIEJSCA 5-6

KURIER EKSPRES KOZŁOWO – TECHNOKABEL SZREŃSK 1:3 (30:32), (25:21), (15:25), (23:25)

PIERWSZY MECZ: 3:0 DLA TECHNOKABEL

MIEJSCE 5: TECHNOKABEL SZREŃSK