Rekiny Futbolu

Na początku marca Mława po raz kolejny zamieni się w zimową stolicę harcerskiego futbolu – w dniach 9-11 marca odbędą się tu Rekiny Futbolu 2012 – III Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej. W ubiegłym roku rozgrywki zgromadziły w Mławie ponad 350 graczy – harcerzy i harcerek z całej Polski.

Rekiny Futbolu adresowane są do harcerzy i harcerek ze wszystkich organizacji harcerskich działających w Polsce – bez względu na poziom sprawności fizycznej czy umiejętności piłkarskie. Spora część uczestników Mistrzostw po raz pierwszy zetknęła się z piłką nożną właśnie w ramach przygotowań do udziału w Rekinach Futbolu, inni grają już od dawna i to na bardzo wysokim poziomie. I jedni i drudzy dadzą z siebie wszystko, by zdobyć puchar Mistrzostw.

Uczestnicy mają do wyboru udział w 3 oddzielnych konkurencjach – głównej, czyli drużynowej rywalizacji w systemie pucharowym, opartej na zasadach futsalu, oraz dwóch turniejach pobocznych: komputerowej rywalizacji w grę FIFA oraz turnieju Street Soccer – rywalizacji dwóch dwuosobowych zespołów na niewielkim boisku.

Przygotowaliśmy także wiele dodatkowych atrakcji, związanych zarówno z tematem tegorocznych Mistrzostw: rozgrywkami EURO 2012, jak i historią futbolu, harcerstwem czy sprawnością fizyczną.

Więcej informacji i program Mistrzostw znajduje się na naszej stronie internetowej: http://mlawa.zhp.pl/rekiny/