Oddali hołd na sportowo zmarłym kolegom

Na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej rozegrano czwarty memoriał siatkarski poświęcony pamięci tragicznie zmarłych twórców i siatkarzy mławskiego Transmika.

Zanim  rozegrano turniej, delegacje uczestników udały się na cmentarze do Bogurzyna i Mławy. Tam złożono kwiaty na grobach Marka i Tomasza Lewandowskich oraz Mariusza Wójciaka. Cała trójka miała ogromny wpływ na rozwój klubu Transmik. Tomasz i Arkadiusz występowali wspólnie na siatkarskim parkiecie, a Marek był jednym z twórców klubu, którego zespół występował m.in. w rozgrywkach czwartej ligi.

W turnieju zagrały trzy zespoły: UKS Transmik, Nowe Miasto i Tytani Mława. Turniej przeprowadzony został systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Najlepiej zaprezentował się zespół z Nowego Miasta, który w pierwszym meczu w trzech setach wygrał z mławskimi Tytanami i w decydującym meczu po tie breaku pokonał zespół Transmika (grali do dwóch wygranych setów) 22:25, 25:18, 15:10. W meczu o drugą lokatę Transmik wygrał 3:1 z Tytanami.

Po zakończeniu turnieju wręczone zostały puchary oraz pamiątkowe statuetki dla działaczy. UKS Transmik tym turniejem zakończył swoją działalność sportową.