II edycja „Dnia Aktywnego Seniora”

W drugiej edycji tej imprezy organizowanej przez Mławską Halę Sportową, Powiat Mławski i organizacje seniorów. Sportowych emocji nie brakowało. Budziła je rywalizacja w każdej z sześciu przewidzianych konkurencji. Jednak największe emocje towarzyszyły siłowaniu na rękę i przeciąganiu liny.

W tegorocznej edycji Dnia Aktywnego Seniora wzięło udział pięć zespołów. Dwie drużyny wystawił Klub Seniora „Gorące serca” z Lipowca Kościelnego, po jednej „Milonga”, „Pogodny Uśmiech” oraz  Związek Emerytów i Rencistów. Organizatorzy przygotowali dla drużyn sześć konkurencji: turniej warcabowy, mini turniej badmintona, rzuty do tarczy (dart), strzały piłką do bramki,  siłowanie na rękę i przeciąganie liny. Zwłaszcza tym dwom ostatnim konkurencjom towarzyszyły niezwykłe emocje. Sędziowie we wszystkich konkurencjach  przyznawali drużynom bądź zawodnikom biorącym w nich udział odpowiednią liczbę punktów. W ostatecznej klasyfikacji okazało się, że podobnie jak w ubiegłym roku największą liczbę punktów zebrał klub seniora „Milonga” działający przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Na „medalowym” podium znaleźli się również „Pogodny Uśmiech” i Związek Emerytów i Rencistów.  Organizatorzy przewidzieli też nagrody dla najstarszej seniorki i seniora oraz specjalny puchar dla zespołu za najlepszą autoprezentację klubu.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

  1. Klub seniora „Milonga”
  2. Klub seniora „Pogodny Uśmiech”
  3. Związek Emerytów i Rencistów
  4. Klub seniora „Gorące serca” Lipowiec Kościelny
  5. Klub seniora „Gorące serca” II Lipowiec Kościelny.

Puchar za najlepszą autoprezentację otrzymał klub seniora „Pogodny Uśmiech”, a najwcześniej urodzonymi seniorami  okazali się Janina Jackowska i  Tadeusz Piechota. Wśród zawodników drużyn uczestniczących w imprezie rozlosowane zostały też nagrody rzeczowe.

Źródło: www.codziennikmlawski.pl