Garol Team zwycięża w XIV edycji PLAS

Za nami piąty ostatni turniej tegorocznej edycji Farbex Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. Po raz kolejny poza zasięgiem wszystkich uczestników byli reprezentanci Garol Team. Podobnie jak we wcześniejszych turniejach, nie dali się pokonać pewnie zmierzając do zwycięstwa w XIV edycji której sponsorem był FARBEX.

Pierwszy pojedynek liderzy przeszli gładko – swoją wyższość wykazali w dwóch partiach. Zespół De Luxe Team pokonali dopiero w trzech, a prawdziwe kłopoty przyszły w konfrontacji z Kurierem Express Kozłowo. Dobrze dysponowani goście z Warmii i Mazur objęli prowadzenie w konfrontacji. W premierowej odsłonie oddali zaledwie osiemnaście punktów. Widmo porażki zajrzało w oczy siatkarzom prowadzącej w tabeli ekipy. Jednak doświadczenie, które wynieśli w przeszłości z ligowych spotkaniach, głównie w barwach Startu Lipowiec Kościelny, zrobiło swoje. Opanowali nerwy, po czym zaczęli dyktować warunki na parkiecie. Doprowadzili do wyrównania, a w tie-breaku przeważyli szalę na swoją korzyść by wygrać w decydującej partii a tym samym zdobyć mistrzostwo Farbex PLAS w sezonie 2017/18

Udany występ Kozłowa nie przyniósł turniejowej wygranej, ale pozwolił na awans w klasyfikacji generalnej. Gracze Kuriera ostatnim turniejem rzutem na taśmę zajęli drugie miejsce wyprzedzając zespół  De Luxe Team który zajął trzecią lokatę w rozgrywkach. Czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna Technokabla Szreńsk, a na piątym miejscu w końcowym rozrachunku uplasowała się ekipa Hainzglass Działdowo.

Dziękujemy firmie FARBEX za sponsorowanie ligi w sezonie 2017/18.

Do pobrania:

Komunikat V turniej