Czarki wygrywają Joker Mława Cup 2020

Rozgrywany po raz pierwszy turniej Joker Mława CUP, to nie tylko piłkarskie emocje i piłka halowej na wysokim poziomie. To także dobry sposób by aktywnie spędzić ostatnią sobotę lutego. Do Mławy zawitało dziesięć ekip z miast północnego Mazowsza: Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Płońska, Ciechanowa, Przasnysza, Żuromina oraz Nidzicy. Mławę reprezentowały trzy drużyny: Joker Mława, Zielone Miasto i Oldboye. Już od eliminacji widzowie mogli zobaczyć wszystko co w piłce najpiękniejsze: dużą ilość bramek, niesamowite zwroty akcji, bramki w ostatnich sekundach, rzuty karne, czerwone kartki i przede wszystkim fajną, zdrową, sportową rywalizację. Tych emocji nie zabrakło też w fazie finałowej. W ścisłym finale zagrały 3 zespoły systemem każdy z każdym. Mecze były niezwykle wyrównane. W pierwszym starciu Oldboy Mława musieli uznać wyższość Dream Teamu. Przegrali minimalnie 1-0. W drugim meczu ulegli Czarkom Przasnysz. Decydujący był więc ostatni mecz pomiędzy Dream Teamem i Czarkami Przasnysz. Tym ostatnim wystarczał remis do końcowego sukcesu. Mecz był niezwykle wyrównany. Dream Team w końcówce wycofał bramkarza i szukał decydującego trafienia. Gdy udało im się dopiąć celu na kilkanaście sekund przed końcem zdobyć bramkę po błędzie bramkarza Czarów, wydawało się, że to oni wywalczą pierwsze miejsce. Jednak przasnyszanie nie stracili ducha i po kilku kolejnych sekundach zdobyli strzelili gola dającego im remis w tym meczu i jednocześnie triumf w całym turnieju, a to dzięki większej liczbie zdobytych bramek w fazie finałowej.

W między czasie odbywało się wiele imprez towarzyszących. Mimo, że nie był to turniej stricte charytatywny, organizatorom udało się sprzedać ponad 620 losów w loterii fantowej i uzbierać 3256zł. Cała kwota przeznaczona została na rehabilitację Marcina Breńskiego, lokalnego dziennikarza sportowego.

Dla najmłodszych przygotowano animację oraz liczne konkurencje sprawnościowe takie jak: strzał na małą bramkę, żonglerka czy rzut do kosza. Wszyscy chętnie brali również udział w quizie piłkarskim. Podczas całego turnieju rozdano ponad 160 nagród i gadżetów takich jak: piłki i koszulki i szaliki piłkarskie, karnety na kręgle, powerbanki, pendrivy, kalendarze, plecaki, parasolki, długopisy i pióra, latarki itp. ufundowane przez sponsorów, partnerów i samych organizatorów.

Cały turniej zakończył się wręczeniem pucharów, dyplomów, nagród oraz losowaniem głównej nagrody loterii fantowej.