„Bezpieczna Mławianka 2013 ” – możesz być jedną z nas

Rusza trzecia edycja programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Do tej pory z bezpłatnego, policyjnego kursu samoobrony dla kobiet skorzystało już 46 pań. Trwają zapisy.
Dwie poprzednie edycje programu spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszanek powiatu mławskiego. Kursantki pod okiem instruktorów trenowały proste i skuteczne techniki samoobrony, uczestniczyły w zajęciach z policjantem, psychologiem, socjoterapeutą , prawnikiem, uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Udział w kursie pozwala przełamać psychiczne bariery przed obroną, poznać sposoby działania przestępców, wyćwiczyć proste techniki samoobrony, nabrać dystansu do siebie i otoczenia. Zapisy uczestniczek do drugiej edycji programu zakończyły się po niespełna trzech dniach.
Tegoroczna edycja rusza 10 czerwca i potrwa do 18 lipca br. Program kursu jest rozszerzony o dodatkowe zajęcia z technik samoobrony i zapowiada się intensywnie. Panie czekają zajęcia, prowadzone trzy razy w tygodniu – we wtorki od godziny 17:30 do 19:00 oraz środy i piątki w godzinach od 18:30 do 20:00. Ze względów bezpieczeństwa grupa pań biorących udział w szkoleniu nie może przekroczyć 26 osób. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wszystkie panie zostaną również bezpłatnie ubezpieczone.
Organizatorem szkolenia jest Komenda Powiatowa Policji w Mławie, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Akcji patronuje Burmistrz Miasta Mława. Zajęcia z technik samoobrony poprowadzą dla pań sympatyczni i profesjonalni instruktorzy – Paweł Ziemlewicz, 3 dan aikido oraz Artur Możdżonek, 1 dan taekwondo. Wsparcia podczas treningów udzieli również klub MMA Husiara Mława. Korzystając z sugestii uczestniczek ostatniego kursu, w obecnej edycji zaplanowano rozszerzone zajęcia warsztatowe z socjoterapeutą. A pod okiem funkcjonariuszy mławskiej Straży Pożarnej kursantki uczyć się będą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na panie czeka również niespodzianka przygotowana przez PSP. Pełen plan szkolenia wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Realizacja III edycji Bezpiecznej Mławianki stała się możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony pani Doroty Kaczorek – Urban, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, pani Joanny Tańskiej, Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie, pana Piotra Jankowskiego, Dyrektora MOSiR w Mławie, pana Cezarego Kądrzyckiego, Dyrektora Mławskiej Hali Sportowej, Komendanta Straży Pożarnej w Mławie, bryg. Jarosława Kucińskiego oraz instruktorów pana Pawła Ziemlewicza i pana Artura Możdżonka, którzy pracują na rzecz programu jako wolontariusze.

Co zrobić, by wziąć udział w kursie? – wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo, dzwoniąc pod numer 23 654 72 66, kom. 506 890 706 lub zgłosić się osobiście do koordynatora programu, mł. asp. Anny Gorczewskiej, KPP w Mławie, pokój nr 33. Warunkiem potwierdzającym udział w kursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej – najpóźniej w dniu inauguracji programu.

Trzeba się jednak pospieszyć –liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są codziennie w godz. od 10:00 – 16:00 od 3 do 7 czerwca br. W III edycji kursu mogą wziąć udział panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”.

Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 10 czerwca br. o godz. 17:30 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Informacje o programie znajdują się również na stronie internetowej MOPS w Mławie oraz stronach partnerów programu.

Organizatorzy i Partnerzy programu
Patronat – BURMISTRZ MIASTA MŁAWA
Organizator – Komenda Powiatowa Policji w Mławie
WSPÓŁORGANIZATOR
• MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MŁAWIE
PARTNERZY PROGRAMU
• MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W MŁAWIE
• MŁAWSKA HALA SPORTOWA
• KOMENDANT POWIATOWY PSP W MŁAWIE
• ZESPÓŁ OŚRODKÓW WSPARCIA W MŁAWIE
• MAZOWIECKIE STOWARZYSZENIE AIKIDO
• W trzeciej edycji programu dołączyła do nas: AKADEMIA SZTUK WALK SENSHI

Wspiera nas:
Klub MMA – HUSARIA Mława
Punkt Ksero – Maria Witulska